top of page

НЕЗАВЕРШЕНА ІСТОРІЯ

ОДНІЄЇ ЧЕРНІВЧАНКИ

Дорогі друзі!

Пропонуємо Вашій увазі результати нового освітнього проекту нашого музею під назвою «Зельма. Незавершена історія однієї чернівчанки», який був реалізований за фінансової підтримки Нідерландського Єврейського Гуманітарного Фонду.

 

У центрі уваги проекту постать та життєва історія юної чернівецької поетеси  Зельми Меербаум. Творчий доробок Зельми складається всього із 57 поезій. Саме стільки встигла написати дівчина за своє коротке життя: у 18-річному віці Зельма була депортована з її рідного міста до румунського трудового табору у Трансністрії, де й загинула від виснаження та хвороби. Втім, цього вистачило, щоб ім’я Зельми стало широко відомим у світі. Адже доля цієї дівчини стала одним із символів трагедії Голокосту, яка забрала мільйони ні в чому не винних життів.

Завдяки нашому проекту у Вас є можливість не тільки дізнатися про Зельму та познайомитися з її поетичною спадщиною, але й також зацікавити цією історією Ваших друзів, надіславши їм листівку із рядками невмирущого поетичного слова Зельми.

Зробити це краще за все вже зараз. Адже саме у ці дні відзначаються 79 роковини створення єврейського гетто у Чернівцях та початку депортацій єврейського населення за Дністер. Доречними будуть також уроки пам’яті в школах, які тепер можна провести також і у он-лайн режимі.

Переходьте за посиланнями, поданими нижче, щоб довідатися більше про проект «Зельма. Незавершена історія однієї чернівчанки».

 

Он-лайн виставка

Поетичні листівки

Конкурс учнівських робіт імені Зельми Меербаум

Семінари для школярів

bottom of page